Modernizacja przemiennika SR6WY – Wysoka

      W dniu 24 sierpnia 2017 na obiekcie SLR Wysoka koło Góry św. Anny członkowie klubu SP6PAZ dokonali modernizacji zainstalowanego tam przemiennika SR6WY. Głównymi wykonawcami byli Koledzy: Paweł SQ6DXP oraz Kamil SQ6IUB. Modernizacja SR6WY polegała na : przeniesieniu ze starego budynku do kontenera należącego do firmy Emitel, zainstalowaniu anteny typu X50N w nowej lokalizacji, wymiany kabla na nowy typu Andrew CNT 400 wraz z wtykami typu N o długości 35 m. . Do tego celu w/w  Koledzy wspólnie z własnych środków zakupili niezbędne elementy oraz po wykonaniu remontu wykorzystali antenę X50N oraz filtr BPF zakupione kiedyś przez PZK OT-11 w Opolu. W akcji uczestniczyli Koledzy: SQ6DXP Paweł, SQ6IUB Kamil, SP6DVP Krzysztof, SQ6SEB Sebastian, wszyscy z klubu SP6PAZ oraz Andrzej SP6TTQ ze Zdzieszowic oraz SQ6VRS Radek z klubu SP6PNZ z Nysy. Najważniejsze, że pogoda dopisała i można było te prace na wysokościach przeprowadzić sprawnie i bezpiecznie. Cała akcja trwała zaledwie 7.5 godziny od momentu przyjazdu na obiekt do chwili włączenia ponownie przemiennika. Sama przerwa w pracy SR6WY trwała zaledwie 2 godziny. Zaraz po ponownym uruchomieniu dało się zauważyć znaczną poprawę jego pracy co wskazywały liczne pochlebne uwagi od wielu  korespondentów , którzy zgłaszali się nam w kanale pracy SR6WY. Byli też tacy korespondenci z SP9 i SP6 co ,,wchodzili’’ bez problemu na  przemiennik  z ręcznych urządzeń.

      Na zakończenie trochę danych technicznych przemiennika SR6WY : Fabryczny przemiennik Motorola MTR2000, duplekser Procom DPF 70/6-150, filtr BPF w gałęzi odbiornika, antena Diamond X50N, przewód antenowy Andrew CNT400 wraz z wtykami N  35m, szafa montażowa dla przemiennika i osprzęt  ( uchwyty, odskocznia do anteny itp. ).

      Zapraszamy wszystkie Koleżanki i Kolegów do nawiązywania  łączności  via SR6WY , który czynny jest z lokatora JO90BL. Autorami zdjęć są : Radek SQ6VRS z Nysy oraz Krzysztof  SP6DVP.

                                         Opole 24 sierpnia 2017   tekst  Krzysztof Bieniewski SP6DVP

%d blogerów lubi to: